Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to niekwestionowany lider przemysłu targowego w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. W 2011 r. Poznań został sklasyfikowany na 33 miejscu w światowym rankingu miast targowych AUMA.

Międzynarodowe Targi Poznańskie posiadają blisko 50 proc. udziałów w rynku targowym w Polsce. Są członkiem prestiżowych organizacji UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (ang. Global Association of the Exhibition Industry) oraz Centrex – Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych (ang. International Exhibition Statistics Union). Targi Poznańskie dysponują pokaźną infrastrukturą, zarówno targową, jak i konferencyjną. Obejmuje ona 16 pawilonów wystawienniczych o powierzchni ponad 110 tys. m2, teren otwarty o powierzchni 35 tys. m2 oraz 81 nowoczesnych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. Największa z nich – Centrum Kongresowe Poznań – jest zarazem największą powierzchnią konferencyjną w Polsce. W 2008 r. gościła ona uczestników XIV Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu.

Międzynarodowe Targi PoznańskieMiędzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to również jedna z najstarszych tego typu organizacji w Europie. I Targ Poznański odbył się w 1921 r. i przez pierwsze kilka lat miał on wyłącznie krajowy charakter. Pierwszy Targ o charakterze międzynarodowym miał miejsce w Poznaniu w 1925 r., a niecałe dwa lata później MTP przystąpiły do UFI. Jedną z najbardziej znanych imprez wystawienniczych zorganizowanych w Poznaniu była Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w dniach 16 maja – 30 września 1929 r. Odwiedziło ją wtedy prawie 4,5 mln osób. Funkcjonowanie Targów przerwał wybuch II wojny światowej, ale do działalności powrócono już w 1947 r. W latach 60-tych i 70-tych Targi zanotowały ogromny rozwój, a w momencie upadku komunizmu, w 1990 r. zostały przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obecnie na terenie Targów organizowanych jest ok. 80 wydarzeń targowych, które odwiedza kilkaset tysięcy ludzi. Międzynarodowe Targi Poznańskie mogą się także poszczycić licznymi, nagrodami, w tym m.in. Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego, Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej czy też tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Międzynarodowe Targi Poznańskie, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Opinie o tym miejscu:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *